Zimní mistrovství ČR dvanáctiletých

Vydáno dne 16. 12. 2004 (počet přístupů 2653)

Ve dnech 4. a 5. prosince 2004 proběhlo v Praze Edenu Zimní mistrovství ČR dvanáctiletého žactva. I druhý letošní žákovský šampionát pořádaný v Praze přinesl výrazné úspěchy pražským plavcům. Jakub MALÝ z USK se stal dokonce s pěti tituly přeborníka ČR nejúspěšnějším plavcem tohoto ZMČR (spolu s Petrem TRAHOSCHEM z Teplic). Medaile získali i Kateřina DLABOLOVÁ z USK a z Bohemians Aneta FRITSCHEOVÁ, Matěj HORA a žákovská štafeta. Vypadá to, že až se do toho v létě opřou i plavci z Motorletu, tak žáci z ostatních měst se v této věkové kategorii nedostanou na stupně vítězů (tedy skoro).

Hodnocení trenéra Jaroslava Lochmana:

"Závodů se zúčastnili čtyři naši žáci - Michal KLEINERT, Tomáš VYSKOČIL, Tereza BARTOŠOVÁ a Helena PIKHARTOVÁ. Potvrdili tak, že ročník 92 patří v Motorletu k nejsilnějším. Výkony našich plavců celkem splnily očekávání a jsem s nimi spokojen. Na medaile sice nedosáhli, ale Michala dělily od bronzové na 200 m PZ pouhé 3 setiny. I tak vybojovali celkem slušná umístění (1x 4., 2x 5., 2x 6. a 2x 10. místo).

Michal zaplaval celkem dobře. Udělal si několik osobáků, ale jeho hlavní kraulové disciplíny se mu moc nepovedly. Helena plavala 3x a byly z toho tři osobáky. Po přechodu do 1. družstva má šanci příští rok bojovat o medaile. Největší výkonnostní pokrok udělal ale Tomáš. Na letní mistrovství se nekvalifikoval a na zimním mistrovství startoval hned v šesti disciplínách. Trochu mu ale chyběla síla, kterou mu sebrala listopadová chřipka. Od Terezy, specialistky na onemocnění v nejnevhodnější chvíli, jsem dobré výkony nepředpokládal. Neplavala na KPŽ a ani na tomto MČR nebyla ještě úplně fit. Proto jsem ji před jejím druhým startem odhlásil ze závodu.

Od pořadatelů jsem očekával k závodům trochu oficiálnější přístup. Vlajka ČR byla pověšena obráceně, nekonal se ani slavnostní nástup plavců. Navíc hudba typu ?Holubí dům? se na tyto závody asi moc nehodí. Ale abych jenom nekritizoval, tak po organizační stránce byl průběh závodu bez problémů. Zvláštní pochvalu si zaslouží rozhodčí. Nepodlehli některým hlasům, především z řad rodičů, že jsou příliš přísní a udrželi vysokou úroveň závodu. Zvláště hlavní rozhodčí z Bohemians si zaslouží cenu pro fair play. Ve štafetovém závodě správně diskvalifikoval ?svojí? štafetu Bohemians za předčasný start. Kluci se tak připravili o jistou bronzovou medaili."

Výsledky závodu jsou dostupné pomocí programu Výpis výsledků z Registru výkonů. Zatím ale nebsahují výsledky štafet.

autor: mtb | komentářů: 8